Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Kā lietot risku rīku

 

Lai uzsāktu darbu pie risku sadales starp Publisko un Privāto partneri ir nepieciešams izveidot savu lietotāja kontu, jeb reģistrēties. Pēc reģistrācijas Jūs iegūsiet pilnvērtīgu pieeju PPP risku rīka funkcionalitātei, kas ļaus automatizēti pozicionēt PPP projektu ārpus valsts budžeta bilances.

Projekta izveidošana:

  1. Lietotāja “Uzstādījumos” nospiediet pogu “Izveidot jaunu projektu”.
  2. Ierakstiet sava projekta nosaukumu, izvēlaties PPP projekta infrastruktūras veidu un spiediet pogu “Izveidot projektu” (iespējams izveidot neierobežotu projektu skaitu). 
  3. Dialoglodziņā “Izvēlēties darba projektu:” atzīmējiet projektu, ar kuru vēlaties strādāt un aktivizējiet to. 
  4. Lai uzsāktu projekta pozicionēšanu, izmantojiet saiti “Iet uz projektu”.

Lai ar projektu varētu strādāt arī cits lietotājs, piemēram, kolēģis, to var kopīgot (ar vienu projektu vienlaicīgi var strādāt vairāki lietotāji). To var izdarīt šādi:

  1. “Uzstādījumos” sadaļā “Kopīgot savu projektu ar lietotāju” izvēlieties, kuru projektu vēlaties kopīgot;
  2. Ievadiet lietotāja, ar kuru vēlaties projektu kopīgot, e-pasta adresi;
  3. Nospiediet pogu “Kopīgot”.

Sadaļā “Uzstādījumi” Jūs redzat savus izveidotos projektus, projektu ar kuru šobrīd strādājat, ar Jums kopīgotos projektus, kā arī Jūsu kopīgotos projektus.

 

Projekta risku identificēšana

Riski ir iedalīti 16 risku tēmās. 

Risku sadale:

  1. Katrai risku tēmai nospiežot pogu “Skatīt vairāk”, atveras izvēlētās tēmas risku saraksts un iespējamais dalījums. Blakus riska dalījumam, nospiežot uz bultiņas, atveras konkrētā riska apraksts.
  2. Atbilstoši projekta īpatnībām, atzīmējiet vai risks ir publisks, dalīts, vai privāts (vienlaicīgi iespējams atzīmēt vairākus riska veidus). Daļa risku un to sadalījums nosaka vai plānotais projekts ietekmē valsts budžeta ilgtermiņa saistību apjomu. 

                 a) Gadījumos, kad riska sadale var ietekmēt valsts budžeta bilanci:

-) Ir jāatbild uz “bilances” jautājumiem;

-) Pēc atbildes ievadīšanas, risku rīks uzreiz parāda, vai izvēlētā atbilde rada ietekmi uz statistisko uzskaiti;

-) Ietekme uz statistisko uzskaiti var būt vidēji svarīga, svarīga, ļoti svarīga, vai projekts automātiski tiek iekļauts valsts budžeta bilancē.

                b) Gadījumos, kad riska sadale neietekmē valsts budžeta bilanci (nav jāatbild uz “bilances” jautājumiem) un šis risks uz projektu neattiecas, to var neatzīmēt.

   3. Pēc projekta visu nepieciešamo risku atzīmēšanas, spiežot pogu “Skatīt kopsavilkumu”, var apskatīt projekta risku kopsavilkumu. Kopsavilkumā Jūs redzat projekts ir vai nav jāiekļauj valsts budžeta bilancē, to ietekmējošas atbildes, kā arī Eurostat nosacījumus projekta iekļaušanai valsts budžeta bilancē. 

Lai skatītu projekta risku kopsavilkumu ir jāatbild uz visiem “bilances” jautājumiem. Ja risks, kurā ir “bilances” jautājumi uz projektu neattiecas, visos jautājumos ir jāizvēlas atbilde “Neattiecas”.

 

Neskaidrību gadījumā jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu ppp@cfla.gov.lv (tālr. 26950629, 29527052, 27029967).

Pielāgot sīkdatņu izvēli